Blog

Zrób test i sprawdź swój styl uczenia się

Wyobraź sobie ostatnie wakacje. Co pierwsze przyszło Ci na myśl? Czy były to odgłosy rozmów i szum fal, przeżyte przygody i ciepło promieni słonecznych, czy może zapierające dech w piersiach górskie widoki?

Indywidualny styl uczenia się, czyli… ? 

Informacje, niezależnie od tego, czy dotyczą naszych ulubionych wspomnień, czy przyswajanych w szkolnej ławce treści, każdy z nas zapamiętuje na swój własny, indywidualny sposób. Dlaczego? To proste! Przecież tak bardzo się od siebie różnimy, zatem i sposób, w którym widzimy świat i odnotowujemy go w naszej pamięci bywa zupełnie inny!

Część z nas podczas przypominania od razu widzi zapisany w zeszycie matematyczny wzór, inni słyszą głos nauczyciela opowiadającego o przebiegu wojskowych bitew. Są też tacy, którzy od razu czują emocje, które towarzyszyły im podczas czytania danego wiersza.

Poznaj swój styl uczenia się, to ważne! 

Dlaczego to tak ważne? Poznanie swojego własnego stylu nauki zasadniczo wpływa na jej szybkość, ale co najważniejsze, efektywność. Przecież, jak często słyszymy, chodzi nie o to, by się uczyć, ale żeby się nauczyć! 🙂 

Wykorzystaj tę wiedzę i ucz się po swojemu! Dzięki temu nie tylko bez problemu opanujesz nawet najbardziej wymagający materiał, ale także będziesz mógł dać korepetytorowi wskazówki, dotyczące tego, co najbardziej Tobie służy.

A Ty? Wiesz już czego potrzebujesz do efektywnej nauki?

Wypełnij test i załap to na swój sposób!

Szukasz korepetytora?

Zostaw to nam!

Jak to działa?